Kolejny postój - Korcula
Koniec naszej wyprawy był już bliski, jednakowoż pozostało nam w dalszym ciągu parę miejsc do zobaczenia – pierwszym z nich jest wyspa Korćula, która wyróżnia się unikalnymi pejzażami. Na pewno każda osoba zaciekawiona turystyką wie, że to tu znajduje się cudowne miasto z rozlicznymi wartościowymi zabytkami. Korćula to wysepka jednocześnie górzysta oraz zielona, która ma też dużo miejsc kapitalnych dla żeglarzy. Można zacumować łatwo blisko centralnych zabudowań, wynająć jacht, tak aby spędzić przyjemnie czas na zwiedzaniu i oczywiście posmakowaniu miejscowych smakołyków.

Na tych, którzy kochają leniwy odpoczynek, czekają plaże, stąd każdy znajdzie w tym miejscu coś interesującego dla siebie. My przeznaczyliśmy czas na kluczowe miasto, które mieni się identycznie – Korćula, które jest rozpatrywane za jedno z najmocniej pięknych miast Chorwacji. Piękne są też miasta w Grecji. Ciekawy jest czarter jachtów w Grecji. Taki wynajem jest bardzo ciekawy

To tutaj zachwyca historyczne centrum, które jest osaczone XV-wiecznymi wieżami obronnymi. Ponadto rekomendujemy pójście do katedry św. Marka, da się też stamtąd dosięgnąć wzrokiem spektakularną panoramę okolicy. Korćula to także miasto, w którym narodził się przypuszczalnie powszechnie znany podróżnik wenecki Marco Polo – w mieście znajduje się budynek, który miał być dawno jego domem.

Źródło: Czarter jachtów Grecja

https://www.motorowy.com/nawigator/yachtguru